Arama:

Yurtdışı Faaliyetlerimiz

Ana Sayfa > Yurtdışı Faaliyetlerimiz

FLO konseptiyle 2015 yılında yurtdışında ilk mağazasını açan FLO Mağazacılık, şu anda Azerbaycan, Arnavutluk, Suudi Arabistan, Kosova, Ürdün, Kazakistan, Irak, Gürcistan’da 38 mağazası ile hizmet vermektedir. FLO mağazalarının dünya genelinde yaygınlaşması için çalışmalar hızla devam etmekte ve 2017 yılı sonunda 15 ülkede 100 mağazaya ulaşılması hedeflenmektedir.

FLO Mağazacılık aynı zamanda Pakistan, Makedonya, Oman, Türkmenistan ve Bulgaristan’a bünyesinde bulundurduğu ayakkabı markaları ile ihracat yapmaktadır.

Avrupa pazarında da büyümesini sürdüren FLO Mağazacılık, 2012 yılında bünyesinde kattığı İtalyan klasiği Lumberjack markasının dünya pazarındaki satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir. İtalya’da FLO Mağazacılık tarafından kurulan Brandpark şirketi üzerinden yönetilen Lumberjack bugün İtalya’nın en büyük ayakkabı markalarından biri ve en hızlı büyüyen ayakkabı markasıdır. Lumberjack’in bağlı olduğu Brandpark’ın satışlarının, 2017 yılı sonunda İtalya’nın yanı sıra Fransa, İspanya, Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerinde yaklaşık 2 milyon çifte ulaşması öngörülmektedir.

Avrupa pazarına yönelik yatırımlarında hız kesmeyen FLO Mağazacılık; 2016 yılında da Avrupa’nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno’yu bünyesinde barındıran Alman HR Grup’u, yine Almanya’nın en önemli yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın alarak son yılların en büyük satın almasını gerçekleştirmiştir. Reno markası Avrupa genelinde yaklaşık 500 mağazası ile hizmet vermektedir.

FLO Mağazacılık Türkiye, yakın coğrafya ve Avrupa’da 1000’e yakın mağaza ile hizmet veren dev bir ayakkabı perakende platformuna sahiptir.