Arama:

Blog

Ana Sayfa > Bülten  > FLO OCAK AYINDA 7 MAĞAZA AÇTI

Ayakkabı sektörünün lider markası FLO Mağazacılık, Ocak 2017’de yurtiçinde ve yurtdışında açtığı 7 mağaza ile toplam mağaza sayısını 447’ye yükselti. Hız kesmeden yatırımlarına devam eden FLO, yılsonuna kadar 40’ı yurtiçinde, 45’i yurtdışında olmak üzere toplam 85 yeni FLO, yurtiçinde 45 yeni Sport in Street mağazası açmayı hedefliyor.

Türkiye ayakkabı perakende sektörünün lider markası FLO Mağazacılık, yurtiçinde ve yurtdışında açtığı yeni mağazalarla büyümeye devam ediyor. Büyüme hedefleri doğrultusunda yurtiçinde ve yakın coğrafyada hız kesmeden yatırımlarını sürdüren FLO Mağazacılık, Ocak ayında 4’ü yurtiçinde, 3’ü yurtdışında olmak üzere toplam 7 FLO mağazasını hizmete açtı.

Türk ayakkabı sektörünü dünya üretim liginde üst sıralara taşıma hedefiyle hiç durmadan yatırımlarına devam edeceklerini belirten FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “2017’ye hızlı başladık ve yatırımlarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Mağazacılık için hedeflediğimiz rakamlara ulaşmak için yeni mağaza açılışlarımıza devam edeceğiz. Hâlihazırda yurtiçinde 355, yurtdışında ise 43 olmak üzere toplam 398 FLO mağazamız bulunuyor. Aynı zamanda yurtiçinde Sport in Street mağaza sayımız 48’e ulaştı. Yılsonuna kadar 40 yurtiçinde ve 45 yurtdışında olmak üzere toplam 85 FLO, yurtiçinde 45 Sport in Street mağazası açacağız” dedi.

“Yılsonuna kadar 2 bine yakın yeni istihdam sağlayacağız”

Övünç, sözlerine şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör ortalamalarının üzerinde büyüyeceğimizi öngörüyoruz. Stratejimizi; Türkiye’de sektörel liderliğimizi devam ettirirken, yurtdışında yakın coğrafyada bölgesel liderlik ve Avrupa’da ise Reno ve Lumberjack markalarımızla büyüme üzerine kurduk. Ayrıca 2017 yılı için en önemli hedeflerimizden biri de istihdam sayımızı arttırmak olacak. Yılsonuna kadar ortalama 2 bine yakın yeni işe alımla çalışan sayımızın yaklaşık 9 bin kişiye ulaşmasını planlıyoruz.”

“Ocak 2017’de 7 mağaza açtı”

FLO, Ocak ayında yurtiçinde; Ankara YDA Park, İstanbul Kartal Cevizli ve Bayrampaşa Beşyüzevler ile İzmir Balçova mağazalarını yurtdışında ise Kıbrıs Girne Park,  Libya FLO Gergarahs ve Kazakistan Aktau TRK Mall mağazalarını açtı.