Arama:

Markalarımız

Ana Sayfa > Markalarımız

FLO

Türkiye’de ayakkabı sektörünün pazar lideri olan FLO Mağazacılık’ın temelleri 1960’lı yılların başında Ahmet Ziylan tarafından Gaziantep’te atıldı. Yılda 55 milyon çiftin üzerinde ayakkabı satışı gerçekleştiren FLO, yurt içinde ve yurt dışında 600’ün üzerinde mağaza ile tüketicilerine hizmet vermektedir.

 

POLARİS

Rahatlığı ve ayak sağlığına verdiği önemi şık tarzıyla tüketicilerine sunan Polaris’in tescil hakları, 1994 yılında Ziylan Grup tarafından satın alındı. 2000 yılında, yıllık 1 milyon terlik/sandalet satış rakamına ulaşarak sektördeki pazar payını arttıran Polaris, 2003 yılında Türkiye’nin “Ayak Giyim Markası” olma hedefiyle ürün seçeneklerini genişletti.

 

LUMBERJACK

1945 yılında İtalya’da kurulan Lumberjack, 2012 yılında FLO Mağazacılık tarafından satın alındı. Markanın Verona’daki merkezini modanın kalbi Milano’ya taşıyan FLO Mağazacılık, Lumberjack’in logosunu ve amblemini yeniledi. Bugün İtalya’nın en hızlı büyüyen markalarından biri olan Lumberjack, ülkenin 4. büyük ayakkabı markasıdır. Lumberjack, 1.000’in üzerinde bayisi, 1.500 satış noktası ve yılda 1,6 milyon ayakkabı satışı ile büyümesini hız kesmeden sürdürüyor.

 

KİNETİX

1989 yılında Ziylan Grup tarafından kurulan Kinetix, 2005 yılında ayakkabı sektöründeki tecrübesini tekstil ürünleriyle buluşturdu. Ulaşılabilir fiyatlı ürünlerini kaliteden ödün vermeden tüketicilerine sunan Kinetix, Türkiye’nin en çok satan spor markası konumundadır. Kinetix ürünleri, FLO ve In Street mağazalarının yanı sıra Türkiye genelinde 1500 noktada satışa sunulmaktadır.

 

BUTIGO

Farklı kadın profillerinden ilham alarak koleksiyonlar oluşturan Butigo, ulaşılabilir moda konsepti ile 2015 yılında FLO Mağazacılık tarafından satın alınarak FLO mağazalarında satışa sunulmaya başlandı. Dünya trendlerini cazip fiyat avantajlarıyla kadınların beğenisine sunan Butigo, günün her saatine uyum sağlayan tasarımları ve model çeşitliliği ile dikkat çekiyor.


İlk mağazasını 2014 yılında açan InStreet, bugün dünyaca ünlü spor markalarının onlarca çeşit sneaker modelini, en trend spor giyim ve aksesuar ürünlerini ulaşılabilir fiyatlarla tüketiciyle buluşturuyor. FLO Mağazacılık bünyesinde faaliyetlerine devam eden InStreet’in 2020 yılı itibariyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde 120’yi aşkın mağazası bulunuyor.

 

DOCKERS BY GERLİ
FLO Mağazacılık’ın 2003 yılında önce distribütörlüğünü daha sonra lisanlı üretim hakkını alarak üreticisi haline geldiği dünya markası Dockers by Gerli; sosyal hayatın içinde, aktif, dinamik ve kendine güvenen, “casual” rahatlığı yaşam tarzı olarak benimseyenlerin ilk tercihi haline geldi. Şık duruşundan ödün vermeden konforlu olmayı seven erkeklerin kombinlerini tamamlayan Dockers by Gerli, erkeklerin her anına eşlik ediyor.

 

NINE WEST
1978 yılında New York’ta kurulan Nine West, adını kurulduğu adres olan 9 West 57th Street’ten almıştır. Nine West dünyada 60’ın üstünde ülkede hizmet vermektedir. Modern ve güçlü kadınların yaşam tarzlarından esinlenen Nine West her tarzda ayakkabı, çanta ve aksesuar çeşitleri sunmaktadır. Nine West koleksiyonlarındaki tüm parçalar sezonun ikonik trendlerinden oluşurken, ürünlerin en önemli özelliği rahat, giyilebilir ve kaliteli olmasıdır.

1997 yılından beri Türkiye pazarında bulunan Nine West 2019 yılı itibariyle, FLO Mağazacılık tarafından Türkiye lisans hakları satın alınarak, hizmet vermeyi sürdürmektedir.

 

MERCEDES
Klasik giyim tarzının zarafetini tüketicilerine modern çizgilerle sunan Mercedes, 1909 yılında Almanya’da kuruldu. Erkek grubuna özel ayakkabılarıyla Mercedes; birinci kalite deriden üretilen, dayanıklı, şık tasarımları ve ulaşılabilir fiyatlı modelleriyle dikkat çekiyor. Genellikle klasik giyim tarzına yönelik ürünler sunan Mercedes’in ayakkabı ve bot tasarımları; iş hayatından günlük yaşama kadar hayatın birçok alanında stil sahibi erkeklerin tarzını, modern çizgilerin dinamizmiyle yansıtıyor.

 

FLOTOMIC
Türkiye’de ayakkabı sektörünün pazar lideri FLO Mağazacılık, “FLOtomic” markası ile ayak sağlığına ve konforuna verdiği önemi bir kez daha ön plana çıkartıyor. FLO mağazalarında bulunan “FLOtomic” ayak ölçüm cihazıyla tüketiciler, kendileri için en uygun ayakkabı tabanını seçerek, ayak konforlarını arttırabiliyor.