Arama:

Çalışanlarımıza Sunduklarımız

Ana Sayfa > Çalışanlarımıza Sunduklarımız

Ücret

Ücret ve Yan Haklar politikamız; çalışanlarımızın yetkinliklerini, üstlendikleri görev ve sorumlulukları, eğitim ve iş tecrübelerini esas alan; “yüksek performansı” ödüllendiren, adil, yenilikçi, iş-özel yaşam dengesini ve bireysel ihtiyaçlarını gözeten rekabetçi bir sistem üzerine kurulmuştur.

Performansı gözeten, rekabetçi ve şirket stratejilerine uygun ücretlendirme ve yan haklar programları sunmaktayız. Bu amaç doğrultusunda ilerlemek için, her sene düzenli olarak çeşitli ücret araştırmalarına katılarak sektörü yakından takip etmekteyiz.

Tüm pozisyonlar için; beklenen rol ve sorumluluklar, gereken bilgi-beceri, gereken yetkinlikler ve iş sonuçlarına yapılan katkılar iş büyüklüklerini belirlemektedir.

Maaş ödemelerimiz tüm çalışanlarımız için yıllık 12 brüt maaş olarak uygulanmaktadır. Çalışanlarımıza ödenecek ücret her yılın Mart ayında gözden geçirilmektedir.

 

Ulaşım

Merkez çalışanlarımız için İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında hizmet veren ücretsiz çalışan servis ağımız bulunmaktadır.

 

Yemek

Merkez çalışanlarımıza öğle yemeği servisi verilmekte olup mağaza çalışanlarımız için ise yemek kartı uygulaması bulunmaktadır. Merkez çalışanlarımızın gün içinde ihtiyaçlarını temin edebilecekleri ve misafirlerini ağırlayabilecekleri bir kafeteryamız da bulunmaktadır.

 

Çalışma Saatlerimiz

Merkez çalışma saatlerimiz hafta içi 5 gün 07:45 – 17:15 tir.

 

İndirim Hakkı

2 aylık deneme süresini dolduran tüm çalışanlarımıza, mağazalarımızdan yapacakları alışverişlerde 20% oranında indirim sağlanmaktadır. Bu indirim hakkı sezon ürünlerinde yapılan alışverişlerde geçerlidir.

 

Hoş Geldin Hediye Çeki

Merkez organizasyonumuzda işe yeni başlayan çalışanlarımıza mağazalarımızda alışveriş deneyimi yaşamları için 75 TL değerinde Hediye Çeki verilmektedir.

 

Anlaşmalı Firmalarda Özel İndirimler

Hastaneler, spor salonları, restoranlar gibi farklı hizmet sektörlerindeki firmalarla çalışanlarımızın ve ailelerinin faydalanabileceği özel indirim anlaşmalarımız bulunmaktadır.

 

Özel Sağlık Sigortası

Şirket katkılı Özel Sağlık Sigortası uygulamamız bulunmaktadır. Özel Sağlık Sigortasından yararlanmak isteyen çalışanlarımız işe alım esnasında başvuru evraklarını doldurarak anlaşmalı Sigorta şirketinden sağlık sigortasını başlatabilmektedir.

 

Kurumsal Etkinlikler

Çalışanlarımızın bireysel gelişimlerine katkı sağlamak adına alanında uzman kişiler tarafından genel katılıma açık seminerler düzenlemekteyiz.

Anlaşmalı hastaneler aracılığıyla düzenli olarak çalışanlarımızın şeker, tansiyon, göz sağlığı, kalp sağlığı ve diş sağlığı taramalarını yapmaktayız.

Belirli günlerde çalışanlarımıza sürpriz ikramlarda bulunmaktayız.

 

Sosyal Sorumluluklar

Birlikte yaşamanın sosyal bir sorumluluk da getirdiğine inanıyoruz. Bir yandan yoğun iş tempomuz devam ederken diğer yandan sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyoruz. Hep birlikte, el birliği ile yaptığımız yardımların ise keyfinin bir başka olduğuna inanıyoruz.
FLO Sosyal Sorumluluk Kulübü olarak düzenli kan bağışlıyor, öğrencilerin ayakkabı ve çanta ihtiyaçlarını karşılıyor, köklü ve şeffaf kurumlarla işbirliği yapıyoruz.
Bize sosyalsorumlulukkulubu@flo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Gelişim Programlarımız

1) Oryantasyon Programları

Merkezdeki çalışanlarımız için;
Merkez pozisyonlarımıza yeni başlayan çalışanlarımızın kolay ve hızlı adapte olabilmeleri için merkez konferans salonunda 1 gün süresince temel tanıtım, tanışma ve zorunlu eğitimlerimiz gerçekleşmektedir.
Bunlara ilaveten çalışılan bölüm yöneticisinin gerekli görmesi durumunda ilave 1 gün saha ziyareti ile mağaza iş akışları ve işleyişlerinin aktarıldığı Mağaza Oryantasyonu gerçekleştirilir.

Sahadaki çalışanlarımız için;
Aramıza yeni katılan Mağaza Müdürleri için 11 günlük saha ve 5 günlük merkez eğitimleri verilmektedir.
Satış danışmanlarımız, kasa personelimiz ve depo personelimiz için en az 3 günlük temel eğitim verilmektedir.

2) Gelişim Programları

  • Merkezdeki uzman çalışanlarımız için yetkinlik gelişim programlarımız,
  • Merkezdeki yönetsel pozisyonlarda çalışanlarımız için liderlik ve yönetsel gelişim programlarımız,
  • Merkez ve sahadaki çalışanlarımız için teknik gelişim ve beceri gelişimi programlarımız,
  • Mağaza Müdürlerimiz için yönetsel gelişim programlarımız uygulanmaktadır.

3) Yetiştirme Programları

  • Operasyon Direktörü ve Bölge Müdürü yetiştirme programımız.
  • Mağazadaki yönetsel pozisyonlarda çalışanlarımızı geliştirme ve oryantasyon programımız bulunmaktadır.

 

İç Koç ve Mentörlük Programlarımız

FLO Mağazacılık bünyesinde 2017 yılından beri faaliyet göstermekte olan İç Koçluk ve Mentörlük Programları Uygulama Müdürlüğü, çalışanların gelişimlerini, potansiyellerini ve hedeflerini ortaya çıkarmalarında, aynı zamanda hedeflerine hızla ulaşmalarında onları desteklemektedir.